Urzędnicy skarbowi są w trakcie zbierania informacji dotyczących handlowania kryptowalutami. Dochody będą podlegać opodatkowaniu.

Osoby zajmujące się kryptowalutami będą musiały uwzględnić je w zeznaniach podatkowych- podaje Rzeczpospolita w poniedziałkowym wydaniu. Miejsca gdzie można dokonać zakupu lub sprzedaży kryptowaluty otrzymają od urzędów skarbowych wezwania, w których określić będą musiały informacje związane z transakcjami.

Dochody z bitcoinów trzeba opodatkować. Skarbówka nie zna jednak szczegółów transakcji na rynku kryptowalut. Jeśli je pozna, dojdzie jak po sznurku do osób, które na nich zarabiały- podaje TVP Info Mikołaj Jabłoński, radca prawny.

Ministerstwo Finansów przypomina o obowiązku rozliczania się z dochodów z kryptowalut na swojej stronie internetowej:

W związku z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego za 2017 r., przypominamy, że w PIT należy wykazać również przychody ze sprzedaży lub zamiany kryptowalut, takich jak m.in. bitcoin, litecoin i ether. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje, że dochody uzyskane z tego tytułu podlegają opodatkowaniu na ogólnych zasadach.

źr. MF, Rzeczpospolita