Strona główna KULTURA Festiwal Kultury Łowieckiej w Nisku. Impreza dla całej rodziny!

Festiwal Kultury Łowieckiej w Nisku. Impreza dla całej rodziny!

0
Reklama

Wstępem do niedzielnego świętowania będzie sobotnie Spotkanie z literaturą łowiecką. Rozpocznie się ono o godz. 18 w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

W niedzielę o godz. 14 Park Miejski stanie się miejscem zebrania członków okolicznych Kół Łowieckich, mieszkańców Niska i wszystkich chętnych. Festiwal będzie tym bardziej uroczysty, bo przypada w tym roku przypada setna rocznica powstania Polskiego Związku Łowieckiego.

Reklama

Po prezentacji sztandarów Kół odbędą się koncerty, wśród których szczególną uwagę należy zwrócić na występ Wabiarzy i Sygnalistów „Raróg”, którzy odtworzą „Jesienne echa kniei”. Dużym zainteresowaniem powinny się cieszyć pokazy koni rasowych, psów myśliwskich i sokolnictwa. Będą też stoiska pasieczne, rękodzieła artystycznego i z kosmetykami naturalnymi. Na zgłodniałych czekać będzie degustacja gulaszu z dziczyzny i dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Na festiwalu nie będą na pewno nudzić się dzieci, oprócz podziwiania wyżej wspomnianych zwierząt będą mogły włączyć się w gry i zabawy oraz poznać eksponaty ze stosika Wczesnośredniowiecznej Drużyny Najemnej „Kobuz”.

Poprzedni artykułStartuje „Poznaj Polskę na sportowo”
Następny artykułMłoda pediatra walczy z rakiem. Potrzebny jest przeszczep wątroby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!