Strona główna MIELEC Startuje „Poznaj Polskę na sportowo”

Startuje „Poznaj Polskę na sportowo”

0
Reklama

Wystartował projekt „Poznaj Polskę na sportowo” – edycja 2023, będący wspólną realizacją Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Projekt, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością w całym kraju, w tym również w Mielcu.

„Poznaj Polskę na sportowo” to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych realizowany w okresie od lipca do 27 listopada 2023 roku. Dzieci i młodzież szkolna w wieku od 6 do 19 lat może skorzystać ze wsparcia finansowego przy organizacji wyjazdów na mecze piłkarskie.

Reklama

Każdy klub piłkarski w Polsce może przystąpić do projektu i zorganizować wyjazd na mecz dla uczniów, którzy nie muszą być zarejestrowanymi zawodnikami klubu. Dzięki temu Projektowi dzieci i młodzież mogą za darmo obejrzeć mecz PGE FKS Stali Mielec- jedynego klubu piłkarskiego na Podkarpaciu w PKO BP Ekstraklasie. 

Klub, który zdecyduje się na udział w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”, w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie wyjazdu może otrzymać:

– darmowe zaproszenia na mecz dla zorganizowanych grup uczniów w liczbie od 16 do 45 oraz dla opiekunów w liczbie od 1 do 3;
– dofinansowanie środków transportu w kwocie 7 zł/km do kwoty 4200 zł;
– dofinansowanie do kosztów usług gastronomicznych oraz wynagrodzenia opiekunów do kwoty 3600 zł.

Szczegółowe informacje na temat Projektu znajdą Państwo na stronie: www.pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo

Poprzedni artykułArmeńczyk przewoził w osobówce ponad 3 tys. paczek papierosów
Następny artykułFestiwal Kultury Łowieckiej w Nisku. Impreza dla całej rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!