Strona główna POLITYKA Ewa Leniart ogłasza deklarację antysmogową

Ewa Leniart ogłasza deklarację antysmogową [foto, video]

0
Reklama
W odpowiedzi na apel Ewy Leniart o wspólne działania na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, włodarze Rzeszowa oraz graniczących z nim gmin podpisali dziś deklarację “Czyste powietrze bez granic”. To pierwsze tego rodzaju wspólne zobowiązanie samorządowców aglomeracji rzeszowskiej, mające na celu redukcję smogu w stolicy Podkarpacia i jego najbliższej okolicy. Inicjatywa Ewy Leniart to element programu Zielonego Ładu dla Rzeszowa. Wydarzenie zbiegło się w czasie z obchodami Światowego Dnia Ziemi.

Burmistrzowie Głogowa Małopolskiego – Paweł Baj, Boguchwały – Wiesław Kąkol i Tyczyna – Janusz Skotnicki oraz wójtowie Trzebowniska – Lesław Kuźniar i Krasnego – Wilhelm Woźniak zadeklarowali wolę podjęcia konkretnych zobowiązań, mających realnie włączyć ich gminy we współpracę z samorządem Rzeszowa na rzecz ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami. Sygnatariusze deklaracji podkreślili gotowość do wdrożenia systemowych działań naprawczych umożliwiających zarządzanie procesem poprawy jakości powietrza. W tym celu będą realizować zarówno działania o charakterze inwestycyjnym, jak i edukacyjno-informacyjnym.

– Powietrze nie zatrzymuje się na granicach miasta czy gminy, dlatego problem walki ze smogiem w Rzeszowie można rozwiązać tylko ściśle współpracując z naszymi sąsiadami. Cieszę się, że moja aktywność w ramach prowadzonej kampanii zachęciła lokalnych samorządowców do połączenia wysiłków na rzecz redukcji zanieczyszczenia powietrza. Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja by pokazać naszą solidarność w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Wierzę, że razem mamy większą moc! – powiedziała Ewa Leniart podczas konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu deklaracji “Czyste powietrze bez granic”.

Reklama

Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów podkreśliła, że istnieje wiele innych obszarów, w których miasto musi aktywnie współpracować z ościennymi gminami, dając za przykład komunikację publiczną, infrastrukturę drogową czy troskę o czystość zbiorników wodnych.

Zobacz także: https://dziejesienapodkarpaciu.pl/podkarpacie-tonie-w-smogu-czy-warto-kupic-oczyszczacz/

Uczestniczący w konferencji burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj powiedział: – Problem smogu jest wyzwaniem dla nas wszystkich i tylko wspólne, skoordynowane działania mogą przynieść efekt. Ewa Leniart jako pierwsza z kandydatów na prezydenta Rzeszowa wyszła z propozycją współpracy do sąsiadujących z miastem samorządów. To nowa jakość w relacjach gmin ościennych z Rzeszowem. Przez ostatnie lata byliśmy albo ignorowani, albo próbowano dyktować nam warunki. Istnieje wiele innych obszarów gdzie warto i należy podjąć wspólne działania z korzyścią zarówno dla Rzeszowa jak i gmin, które z nim sąsiadują”.

Reklama
Poprzedni artykułZderzenie dwóch tirów na DK19. Nawóz azotowy rozsypał się na jezdni
Następny artykułSzymon Hołownia o Konradzie Fijołku: „zielony prezydent” (foto, video)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!