Strona główna POLITYKA Szymon Hołownia o Konradzie Fijołku: „zielony prezydent” (foto, video)

Szymon Hołownia o Konradzie Fijołku: „zielony prezydent” (foto, video)

0
Reklama

Szymon Hołownia pojawił się dziś na konferencji prasowej u boku Konrada Fijołka w związku z Dniem Ziemi. Lider nowego ruchu politycznego przywiózł ze sobą „budki na jeżyki” i deklarował, że wierzy, iż obecny wiceprzewodniczący rady miasta zostanie „zielonym prezydentem”.

Szymon Hołownia akcentował, że dziś największą potrzebą rozwijającego się miasta jest troska o środowisko naturalne. Podkreślał, że program Konrada Fijołka jest bliski tezom programowym jego partii „Na zielonym szlaku”:

To troska o renaturalizacje rzek, to dbanie o to, żeby nie było tu betonozy, żeby wszystkie tereny publiczne miały dużo zieleni.

Reklama

Hołownia stwierdził, że wierzy, iż Konrad Fijołek będzie „zielonym prezydentem”. Dodał, że Rzeszów nie ma potrzeby na wydawanie 30 tysięcy złotych na zatruwanie środowiska środkami owadobójczymi, które niszczą bioróżnorodność. Lider Polski 2050 popiera naturalne środku walki z komarami, dlatego wraz z wolontariuszami własnej partii przygotował budki na jeżyki (ptaki te mają zjadać do 20 tys. komarów dziennie).

Konrad Fijołek podkreślał, że troska o ziemię ma znaczenie pokoleniowe. Po raz kolejny przypomniał o tym, że chce uczynić Rzeszów dostępny dla zieleni. Skwer, las, czy park ma być dostępny w ciągu kilku minut dla mieszkańców miasta.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!