Strona główna PRZEWORSK Emilka walczy o powrót do sprawności po tym, jak wjechał w nią...

Emilka walczy o powrót do sprawności po tym, jak wjechał w nią samochód

0
Reklama

7-letnia Emilka Favarin walczy o powrót do sprawności po tym, jak dwa lata temu uległa poważnemu wypadkowi.

Tamtego dnia, 4 czerwca 2020 roku, mogłem stracić moją pięcioletnią siostrę przez roztargnienie kobiety, która siedziała za kierownicą auta… Na szczęście ratownicy przybyli błyskawicznie. Udało im się przywrócić czynności życiowe. Akcja reanimacyjna trwała prawie dwie godziny. Dwie najdłuższe godziny naszego życia… Potem zabrali Emilkę do śmigłowca, do szpitala w Rzeszowie. By czwartek. Lekarze nie dawali nawet cienia nadziei. Mała miała mnóstwo krwiaków w mózgu, była cała połamana i poobijana. Mieliśmy pogodzić się z tym, że moja mała siostra umrze- podaje brat dziewczynki.

Reklama

Aby powrócić do normalności Emilka potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji. Dzięki pracy z logopedą dziewczynka umie powiedzieć pojedyncze głoski i sylaby. Rodzina wierzy, że dzięki rehabilitacji Emilka będzie mogła chodzić i będzie tak wspaniałą dziewczynką jak przed wypadkiem.

Przed wypadkiem Emilka miała marzenia. Była wszechstronnie utalentowana: chciała tańczyć, śpiewać, bardzo szybko się uczyła nowych rzeczy. Zawsze chciała dowiedzieć się jak najwięcej, wszystkiego się nauczyć, każdemu pomóc. Uwielbiała – tak jak wszystkie dzieci – bawić się, skakać na trampolinie w ogrodzie. Miała swój wymarzony domek do zabawy…

Teraz to wszystko stoi puste, czekając, aż Emilka znów przyjdzie i swoim śmiechem i pytaniami wypełni przestrzeń. Jej ukochany piesek Charlie bardzo tęskni, my wszyscy tęsknimy…– podaje brat na stronie zbiórki.

Tu mozesz pomóc:

https://www.siepomaga.pl/emilia-favarin

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!