Strona główna MIELEC Dwaj nastolatkowie dokonali rozboju. Staną przed sądem rodzinnym

Dwaj nastolatkowie dokonali rozboju. Staną przed sądem rodzinnym

0
Reklama

Do rozboju którego dopuścił się 16-latek doszło w mieleckiej galerii. Młody mężczyzna wraz z 14-letnim kolegą ukradł drobny sprzęt elektroniczny z drogerii, w trakcie ucieczki doszło do szarpaniny podczas, której został uderzony ochroniarz i pracownica sklepu. W ujęciu sprawców pomogli świadkowie. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę na terenie jednej z galerii handlowych, znajdujących się w centrum miasta. Dwóch nastolatków ukradło drobny sprzęt elektroniczny w postaci powerbanku, słuchawek oraz kabli. Kiedy pracownik ochrony sklepu podjął interwencję wobec młodych mężczyzn 14-latek zdołał uciec. 16-latek zaczął szarpać się z ochroniarzem i ekspedientką odpychając ich i uderzając. Finalnie udało mu się wyrwać i uciec. Jednak do pościgu przyłączyli się inni pracownicy sklepu, którzy ujęli młodego mężczyznę kilkaset metrów dalej.

Reklama

Na miejscu szybko zjawił się patrol interwencyjny, który zatrzymał 16-latka w policyjnej izbie dziecka w Rzeszowie. Młody mężczyzna znany jest policjantom, obecnie przebywał na przepustce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Funkcjonariusze szybko ustalili również tożsamość drugiego nieletniego. To 14-letni mieszkaniec gminy Mielec. Obaj nieletni zostali przesłuchani w obecności rodziców. 16-latkowi funkcjonariusze określili czyn karalny polegający na kradzieży rozbójniczej. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań świadków oraz analizy nagrań monitoringu pozwoliły również określić czyn karalny kradzieży 14-letniemu chłopcu.

Na uznanie zasługuje z pewnością reakcja świadków zdarzenia, którzy bez wahania podjęli pościg za uciekającymi nieletnimi. Skradziony sprzęt wyceniony został za kwotę bliską 500 złotych. Podczas ucieczki 16-latek uszkodził również dozownik płynu do dezynfekcji rąk o wartości 1200 złotych. Za swoje zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Intensywne opady i zawieje śnieżne na południu regionu
Następny artykułKilkuset terytorialsów przeszło intensywny weekend szkoleniowy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!