Strona główna WIADOMOŚCI Kilkuset terytorialsów przeszło intensywny weekend szkoleniowy

Kilkuset terytorialsów przeszło intensywny weekend szkoleniowy [foto]

0
Reklama

800 żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady OT swój wolny czas spędziło na ćwiczeniach na terenie całego Podkarpacia. Terytorialsi uczestniczyli w intensywnym szkoleniu rotacyjnym doskonaląc zagadnienia taktyczne i strzeleckie. W Nisku i Jarosławiu ochotnicy odbyli kolejne dwa dni szkolenia podstawowego i wyrównawczego. W działania operacyjne na granicy i przeciwpandemiczne zaangażowanych było ponad 180 żołnierzy.


Miniony weekend dla żołnierzy z rzeszowskiego i niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia był bardzo intensywny. Ochotnicy w ramach szkolenia rotacyjnego odbyli strzelania bojowe na obiektach poligonowych w Nowej Dębie oraz na strzelnicach w Łańcucie, Nisku i Jarosławiu. W niedzielę prowadzono zajęcia taktyczne na terenach stacjonowania pododdziałów. W tym czasie żołnierze doskonalili umiejętności w zakresie zgrywania sekcji lekkiej piechoty. Podkarpaccy Terytorialsi w tym roku kończą trzeci etap ćwiczeń zgrywających. Jesienią 14-dniowy poligon w wielu pododdziałach podkarpackiej brygady sfinalizuje trzyletni cykl szkolenia.

Reklama


W Nisku i Jarosławiu instruktorzy przeprowadzili kolejne dwa dni zajęć dla żołnierzy – ochotników, którzy zostali wcieleni do 3. PBOT w listopadzie i grudniu ubiegłego roku na szkolenie w formie weekendowej. Rekruci pierwszy dzień spędzili na strzelnicach garnizonowych wykonując strzelania bojowe z karabinka GROT. Drugiego dnia ćwiczyli podstawowe zagadnienia z taktyki, terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.
Od 18 marca 2020 r.,

3. Podkarpacka Brygada OT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna” a od połowy czerwca 2020 „Trwała Odporność”. Każdego dnia na terenie Podkarpacia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko 80 Terytorialsów. Ponadto nasi żołnierze kontynuują swój udział w operacji pk. „Silne Wsparcie” wspierając bratnią 1. Podlaską BOT i 2. Lubelską BOT w patrolowaniu granicy z Białorusią.

Poprzedni artykułDwaj nastolatkowie dokonali rozboju. Staną przed sądem rodzinnym
Następny artykułTrudne warunki drogowe. Apelujemy o bezpieczną jazdę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!