Strona główna KULTURA Dni Tyczyna 2023. Będzie się działo! – nasz patronat

Dni Tyczyna 2023. Będzie się działo! – nasz patronat

0
Reklama

Niech życie nam zawróci, zawróci, zawróci w głowie” – tak mogą już nucić mieszkańcy gminy Tyczyn i okolic. Wielkimi krokami zbliżają się dni wspólnej zabawy i integracji – Dni Tyczyna 2023, których główną atrakcją będzie koncert zespołu VIDEO.

Reklama

Już od środy 31 maja, od godz. 11 w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie będziemy mieli okazję popatrzeć na region oczami dzieci i młodzieży. Wystawa prac plastycznych nosi nazwę „Piękno naszej ziemi tyczyńskiej”.

Pierwszy dzień czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale także sportu. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica planuje z tej okazji dzień bez plecaka, a w zamian za to zawody sportowe, zabawy, dmuchańce, gry i konkursy.

W piątek 2.06 na swój jubileusz 75 – lecia zaprasza Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna. O godzinie 11 uroczystość rozpocznie się od okolicznościowych przemówień, po których przybliżona zostanie historia tej instytucji. Centralnym punktem spotkania będzie wykład prof. Kazimierza Ożoga pt. „Język polski jako wartość dla osoby, grupy i narodu”. Na zakończenie uroczystości wystąpią zespoły „Nad nami niebo” oraz „Largo„, składający się z uczniów SP w Hermanowej.

Niedzielne popołudnie zwieńczy obchody gminnego święta, dlatego obfitować będzie w atrakcje. Na początek o godz. 14 odbędzie się XXIII Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych, które wyruszą z Rynku i przemaszerują ulicami miasta, a pół godziny później zaprezentują się na scenie przy szkolnej hali sportowej na ul. Grunwaldzkiej 31. Po nich wystąpią dzieci z grup artystycznych działających w M-GOK Tyczyn i jego filiach. Przez cały ten czas na gości czekać będą stanowiska edukacyjne, gastronomiczne, a dla młodszych dzieci przewidziano konkursy animacje i zabawę na dmuchańcach.

O 18 Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy wystawi Spektakl „Wodewil Warszawski„. Następnie zgromadzeni będą mogli wysłuchać koncertów: o 19:30 zespołu „Balkanska„, a godzinę później wystąpi główna gwiazda – zespół „Video„, która wprowadzi wszystkich w wakacyjny, radosny nastrój. Na zakończenie retro potańcówkę poprowadzi DJ Artres.

W imieniu organizatorów: burmistrza Tyczyna – Janusza Skotnickiego oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Katarzyny Sobczyk serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Poprzedni artykułWoda zalała posesje w pow. przeworskim [foto]
Następny artykuł30-lecie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!