21 Brygada Strzelców Podhalańskich obchodzi jubileusz 30-lecia. Tegoroczne święto Podhalańczyków ma więc szczególny charakter. To okazja do podziękowania za trzy dekady pełnej zaangażowania działalności.
Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich imienia generała brygady Mieczysława Boruty-Spiechowicza przypada na 26 maja. To właśnie tego dnia w 1993 r., na mocy zarządzenia Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, powstała brygada, której rok później Minister Obrony Narodowej nakazał przejąć i z honorem kontynuować tradycje i dziedzictwo jednostek górskich.
Wczoraj w Rzeszowie odbyły się uroczystości jubileuszowe, które rozpoczęła Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników 21BSP w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Następnie uczestnicy wydarzenia zgromadzili się przed tablicą pamiątkową SBSP, gdzie wybrzmiały apel pamięci i salwa honorowa. Punktem centralnym był apel przy Alei Łukasza Cieplińskiego, po którym nastąpiła defilada pododdziałów.





