Strona główna JAROSŁAW Chciała sprzedać sukienkę, straciła 30 tys. zł

Chciała sprzedać sukienkę, straciła 30 tys. zł

0
Reklama

Policjanci ostrzegają i przypominają – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Wczoraj, 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice, w wyniku działania oszustów, straciła blisko 30 tys. zł. Kobieta została oszukana podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem jednej ze stron internetowych.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na portalach internetowych. Po wystawieniu produktu do sprzedaży na portalu, otrzymujesz wiadomość z linkiem, w celu akceptacji zamówienia i otrzymania płatności. Tam proszą cię o podanie danych. Uważaj, tak działają oszuści!

Reklama

Tym razem ich ofiarą padła 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice, która została oszukana w sieci. Kobieta na jednej z internetowych platform handlowych, wystawiła do sprzedaży sukienkę. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o potwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy. Kobieta niczego nie świadoma, otworzyła przesłany jej link, który przekierował ją na stronę łudząco przypominającą stronę banku. W trakcie logowania się, 36-latka zauważyła, że została jej zablokowana aplikacja płatnicza a w telefonie. Aby ją odblokować kilka razy wpisała login i hasło do bankowości internetowej. Jak się później okazało wpisując te dane, zatwierdzała transakcje przelewów bankowych. Z uwagi na dłuższy okres oczekiwania na weryfikację, sprzedająca ponownie zalogowała się do swojej bankowości internetowej i wtedy zauważyła, że z jej konta zostało wypłacone w czterech przelewach blisko 30 tys. zł.

Reklama
Poprzedni artykułSłowaczka kierowała mimo zatrzymanego prawa jazdy
Następny artykułPotrącenie pieszego w Korniaktowie Płn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!