Strona główna RZESZÓW Rusza prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci 28 letniego mężczyzny

Rusza prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci 28 letniego mężczyzny

0
Reklama

W dniu 11 maja 2024 roku w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie zaistniałego, w dniu 29 kwietnia 2024 r., w Rzeszowie, woj. podkarpackiego, narażenia Mateusza O. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez niewłaściwe przeprowadzenie procesu diagnostycznego i leczniczego, i w konsekwencji nieumyślnego doprowadzenia do jego śmierci, tj. o czyn z art. 160 § 2 k.k. i 155 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i inne.

Z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, iż Mateusz O. (lat 28) w godzinach porannych dnia 29 kwietnia 2024 r. zgłosił się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej z dolegliwościami bólowymi w klatce piersiowej, od którego otrzymał skierowanie na oddział kardiologiczny. Następnie udał się do pracy, a w godzinach popołudniowych stawił się na Izbę Przyjęć Szpitala MSWiA w Rzeszowie, gdzie przeprowadzono wobec niego proces diagnostyczny i leczniczy, który doprowadził do ustąpienia objawów i poprawy samopoczucia. Dlatego też pacjent został około godz. 17:00 wypisany. Po opuszczeniu szpitala udał się na przystanek autobusowy przy ul. Krakowskiej, znajdujący się w odległości ok. 50 m od szpitala, gdzie doszło u niego do utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Powiadomiony przez świadków personel medyczny z w/w szpitala bezzwłocznie podjął na miejscu akcję reanimacyjną, która była kontynuowana w Szpitalu, jednak nie przyniosła ona skutku i Mateusz O. zmarł.

Reklama

          W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie, pomimo sprzeciwu rodziny Mateusza O., przeprowadzono administracyjną sekcję zwłok, która wykazała, iż przyczyną śmierci był tętniak rozwarstwiający łuku aorty.

Obecnie w śledztwie realizowane są dalsze czynności, w tym zabezpieczono oryginały dokumentacji medycznej, dane z serwera szpitala, a nadto trwa ustalenie personelu medycznego, pod którego opieką znajdował się pokrzywdzony, planowane jest uzyskanie monitoringu z miejsca zdarzenia oraz przesłuchanie członków rodziny zmarłego i świadków zdarzenia na przystanku przy ul. Krakowskiej. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!