Strona główna WIADOMOŚCI Warsztaty KIPA x NETFLIX na Podkarpaciu po raz drugi

Warsztaty KIPA x NETFLIX na Podkarpaciu po raz drugi

0
Reklama

Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów  Audiowizualnych i Netflix 

To już druga edycja warsztatów pod hasłem “Nakręć się na przyszłość”, które przygotowują młodych ludzi do  wyboru jednego z ponad 100 różnych zawodów w branży kreatywnej w Polsce. Program odbywa się pod  honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i obejmuje weekendowe spotkania w  siedmiu województwach, które organizuje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz z Netflixem. Młodzi  ludzie w wieku 18-26 lat mają czas na zgłoszenia do 31 maja. 

Reklama

Udział w trzydniowych wakacyjnych warsztatach jest bezpłatny, a program skierowany jest do młodych ludzi,  którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego w branży audiowizualnej i mieszkają w jednym z  wymienionych województw: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim, lubuskim i  wielkopolskim. W czasie każdego ze spotkań zaproszeni uczestnicy poznają tajniki pracy na planie filmowym,  rodzaje zawodów w branży oraz zostaną zaangażowani w stworzenie namiastki własnej produkcji filmowej pod  okiem doświadczonych specjalistów. 

– Przemysł audiowizualny w Polsce oferuje młodym okazję do znalezienia wyjątkowej pracy – rosnąca liczba  różnorodnych produkcji filmowych i telewizyjnych generuje zapotrzebowanie na nowych pracowników. Dlatego  nie tylko zachęcamy młodych ludzi, ale też wspólnie z Netflixem otwieramy im praktyczne możliwości wejścia do  branży filmowej. Już zeszłoroczna edycja projektu pokazała ogromne zainteresowanie – z blisko tysiąca zgłoszeń  wybraliśmy 140 młodych, ambitnych osób z całej Polski, które mogły rozwinąć swoje umiejętności, nawiązać  wartościowe kontakty i lepiej wybrać wymarzony zawód w branży filmowej – mówi Irena Strzałkowska, prezes  Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. 

Spośród zgłoszeń na warsztaty w tej edycji ponownie zostanie wybranych 140 uczestniczek i uczestników, po 20  w każdym województwie. Nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów. Dodatkowo we  wszystkich lokalizacjach pojawi się CINEBUS – profesjonalne mobilne studio filmowe, gdzie uczestnicy będą mogli  nadzorować proces tworzenia swojego filmu, od początku zdjęć aż do postprodukcji. 

– Produkcja filmowa i serialowa to niezwykle szybko rosnąca część polskiej gospodarki, odkrywająca nie tylko  nowe talenty kreatywne, ale też tworząca nowe miejsca pracy w różnych zawodach. To ekscytująca i  perspektywiczna droga kariery dla młodych ludzi. Dlatego cieszymy się, że razem z KIPA możemy znowu ułatwiać  start w tej branży młodzieży z różnych części naszego kraju – dodaje Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w  Europie Środkowo-Wschodniej w Netflixie. 

Warsztaty odbędą się w następujących terminach i województwach: 

• 28-30 czerwca, dla województwa podlaskiego, 

• 5-7 lipca, dla województwa lubelskiego, 

• 12-14 lipca, dla województwa podkarpackiego, 

• 19-21 lipca, dla województwa świętokrzyskiego, 

• 26-28 lipca, dla województwa opolskiego, 

• 2-4 sierpnia, dla województwa wielkopolskiego, 

• 9-11 sierpnia, dla województwa lubuskiego. 

Aby się zgłosić, należy do 31 maja do godz. 12:00 wypełnić formularz na stronie KIPA: https://kipa.pl/start naboru-nakrec-sie-na-przyszlosc-vol-2/. Do formularza należy dołączyć 2-minutowy film opisujący motywację do  podjęcia pracy w branży filmowej.

Cały program realizowany jest dzięki wsparciu Funduszu na rzecz Równości Twórczej Netflix. Jego celem jest  tworzenie nowych szans zawodowych i rozwojowych dla społeczności, które nie są wystarczająco  reprezentowane w branży rozrywkowej. Dodatkowo, dla najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów,  Netflix ufunduje stypendium umożliwiające udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie w  październiku tego roku. 

MATERIAŁY GRAFICZNE DO POBRANIA 

O KIPA 

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) jest jedyną izbą gospodarczą rynku audiowizualnego w Polsce  i jedną z największych niezależnych organizacji biznesu łączącą obecnie 167 podmiotów. Są wśród nich firmy  producenckie specjalizujące się w produkcji filmowej (fabuła, dokument, animacja), telewizyjnej i reklamowej, a  także szkoły filmowe i regionalne fundusze filmowe. Od momentu powstania w 2000 r. aktywnie uczestniczy w  rozwoju polskiego przemysłu audiowizualnego. KIPA buduje, integruje i łączy społeczność producentów, aby  tworzyć lepsze warunki produkcji audiowizualnej w Polsce. Ważną częścią działalności KIPA jest profesjonalizacja  kadr sektora audiowizualnego. 

O NETFLIX 

Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 270 mln opłacających  abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych  językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w  dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!