Strona główna MIELEC Gol w doliczonym czasie. Stal Mielec zostaje w Ekstraklasie

Gol w doliczonym czasie. Stal Mielec zostaje w Ekstraklasie [video]

0

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 32. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Górnik Zabrze podjął u siebie drużynę PGE FKS Stali Mielec. Mielczanie w doliczonym czasie wywalczyli remis, który zapewnił utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

Kamil Kiereś, wracający na ławkę trenerską po pauzie za nadmiar żółtych kartek, wystawił w podstawowej jedenastce młodzieżowców, co dało Stali wypełnienie limitu młodzieżowców na ten sezon. W wyjściowej XI zobaczyliśmy Łukasza Gerstensteina i Maksymiliana Pingota, po zmianach na murawie pojawił się też Igor Strzałek.

Górnik wyszedł na prowadzenie w 47′ minucie, po rzucie wolnym i strzale Daniego Pacecho. Stal mimo dobrej pierwszej połowy spotkania, w drugiej części nie wykazywała większej woli walki.

W doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą strzelił Łukasz Wolsztyński, wychowanek Górnika. Gol dał więc Stali kolejny punkt i z dorobkiem 42 oczek, biało-niebiescy z Mielca mogą spać spokojnie. Utrzymanie w lidze mają zapewnione.

Przed Stalą jeszcze dwa spotkania- w piątek, w ostatnim domowym meczu rundy, podejmie Pogoń Szczecin, a ostatni rozegra na wyjeździe w Łodzi z ŁKS-em, który żegna się po jednym sezonie z Ekstraklasą.

Zobaczcie skrót spotkania:

11 maja 2024, 15:00 – Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 1-1 Stal Mielec
Dani Pacheco 47 – Łukasz Wolsztyński 90

Górnik: 1. Daniel Bielica – 2. Boris Sekulić, 5. Kryspin Szcześniak, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža – 7. Adrián Kaprálik (65, 41. Sōichirō Kōzuki), 6. Damian Rasak (84, 23. Filipe Nascimento), 8. Dani Pacheco, 10. Lukas Podolski (84, 21. Piotr Krawczyk), 17. Kamil Lukoszek (65, 16. Paweł Olkowski) – 9. Sebastian Musiolik.

Stal: 1. Mateusz Kochalski – 7. Łukasz Gerstenstein (55, 27. Alvis Jaunzems), 5. Marco Ehmann (85, 25. Łukasz Wolsztyński), 21. Mateusz Matras, 55. Maksymilian Pingot, 11. Krzysztof Wołkowicz (55, 23. Krystian Getinger) – 10. Maciej Domański, 16. Matthew Guillaumier (69, 22. Rafa Santos), 18. Piotr Wlazło, 8. Kōki Hinokio (55, 86. Igor Strzałek) – 17. Ilja Szkurin.

żółte kartki: Rasak, Janža, Szcześniak – Pingot.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
widzów: 21 648.