Strona główna JASŁO Słowaczka kierowała mimo zatrzymanego prawa jazdy

Słowaczka kierowała mimo zatrzymanego prawa jazdy

0
Reklama

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali kierującą samochodem marki Kia, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 27 km/h. Jak się okazało, kobieta nie miała przy sobie prawa jazdy, ponieważ zostało jej wcześniej zatrzymane.

W poniedziałek po godz. 19.30, w Majscowej, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Kia, która po drodze wojewódzkiej nr 992 jechała z prędkością 77 km/h. Siedząca za kierownicą obywatelka Słowacji przyznała, że nie posiada prawa jazdy. Jak oświadczyła, zostało jej wcześniej zatrzymane przez jasielskich policjantów, za zbyt szybką jazdę.

Reklama

Mundurowi potwierdzili, że 52-latka końcem sierpnia br., jadąc ul. Dukielską w Nowym Żmigrodzie, poruszała się z prędkością 112 km/h. Otrzymała wtedy mandat w wysokości 2000 zł oraz zostało jej zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Za popełnienie wykroczenia polegającego na prowadzeniu pojazdu mechanicznego nie mając do tego uprawnienia orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z czym, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Obywatelka Słowacji została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a wobec niej zastosowano postępowanie przyspieszone. Kia, którą kierowała została zabezpieczona i trafiła na policyjny parking.

Wczoraj, w Sądzie Rejonowym w Jaśle, 52-latka usłyszała wyrok w postaci grzywny 1500 zł. Ponadto, wobec kobiety został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek w Izdebkach
Następny artykułChciała sprzedać sukienkę, straciła 30 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!