Strona główna PRZEMYŚL Chciała nielegalnie wwieźć do UE ponad 76 tys. euro

Chciała nielegalnie wwieźć do UE ponad 76 tys. euro

0
Reklama

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości dewiz. Podróżna przekraczająca polsko- ukraińską granicę w Medyce, ukryła w bagażu gotówkę o równowartości ponad 76 tys. euro.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skontrolowali bagaż podróżnej, która pieszo przekraczała przejście graniczne w Medyce. W walizce kobiety mundurowi znaleźli gotówkę w różnych walutach o równowartości ponad 76 tys. euro, których podróżna nie zgłosiła przekraczając granicę.
W związku z brakiem obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

Reklama

To kolejny w ostatnich tygodniach wykryty przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu. Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli pakunek z 200 tys. euro.


Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE
Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Reklama
Poprzedni artykułNieprawidłowości w KFA Armatura w Nisku? Poseł Braun interweniuje [video]
Następny artykułJak wygląda sytuacja dotycząca grypy w regionie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!