Strona główna NISKO Nieprawidłowości w KFA Armatura w Nisku? Poseł Braun interweniuje

Nieprawidłowości w KFA Armatura w Nisku? Poseł Braun interweniuje [video]

0
Reklama

W poniedziałek 16 stycznia poseł Konfederacji Grzegorz Braun pojawił się w Nisku w zakładzie KFA Armatura. Poseł wraz z mediami zainterweniował w sprawie poprzedniego dyrektora zakładu Dariusza Gomółki. Sprawa z 2018 roku dotyczy nieuzasadnionego i niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy ówczesnemu prezesowi.

W zakładzie działy się wówczas dziwne rzeczy, jak dowiadujemy się od pracowników i osób związanych z firmą: spóźnienia w zaplanowanych remontach maszyn, nieuzasadnione inwestycje i niezgodności w stanach aluminium. Dyrektor wielokrotnie zgłaszał problemy z ginącym materiałem. Pracownicy zgłaszali, że nocą z zakładu wyjeżdżają ciężarówki. Właścicielem zakładu KFA z siedzibą w Krakowie jest państwowa spółka PZU. Sytuacja była poruszana w zarządzie ale nie było żadnych efektów.

Reklama

Po pewnym czasie pan Dariusz dostał wypowiedzenie. Było niezgodne z prawem ponieważ Gomółka był wtedy członkiem związków zawodowych i członkiem WOT. Po założonej sprawie sądowej i ostatecznie wygraniu jej przez pana Dariusza sąd wyrokiem prawomocnym nakazał pracodawcy przywrócenie dyrektora do pracy i wypłatę odszkodowania.

Do dnia dzisiejszego nie zostało to dokonane. Poniedziałkowa interwencja w zakładzie skutkowała rozmową z obecnym Dyrektorem zakładu.

O efektach i dalszym potoczeniu się sprawy poinformujemy niezwłocznie.

Reklama
Poprzedni artykuł181. rocznica urodzin św. Józefa Sebastiana Pelczara
Następny artykułChciała nielegalnie wwieźć do UE ponad 76 tys. euro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!