Strona główna WIADOMOŚCI Celnicy schwytali przemytników

Celnicy schwytali przemytników

0
Reklama

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się przemyscy celnicy. Funkcjonariusze z Medyki, przechwycili przemyt sprzętu medycznego.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej poinformowali, że udało im się przechwycić 3 tys. soczewek kontaktowych oraz 1,2 tys. udrażniaczy dentystycznych. Na przejściu granicznym w Medyce, celnicy przeszukali dwa samochody osobowe, przewożące nielegalny towar.
Przemytnikami okazała się dwójka obywateli Ukrainy, 38-latka i 43-letni mężczyzna. Obydwoje podróżni nie zgłosili towaru do kontroli celnej, podczas wjazdu do Polski. W toku śledztwa okazało się, że kobieta wiozła soczewki dla znajomej prowadzącej zakład optyczny. Mężczyzna natomiast powiedział, że nielegalny towar miał trafić najpierw do Polski a później na Łotwę. Łączna wartość zarekwirowanego towaru szacowana jest na 22 tys. złotych.
Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych, wprowadzane do legalnego obrotu wyroby musza być oznaczone znakiem CE, posiadać deklarację zgodności oraz być wyposażone w instrukcję obsługi w języku polskim. Produkty znajdujące się na rynku UE muszą spełniać wymagania określone w przepisach prawa, aby nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia konsumentów – czytamy na stronie KASu.
Źródło: nowiny24, KAS

Reklama
Poprzedni artykułUsuń te owady jak najszybciej, są groźne dla zdrowia
Następny artykułWszyscy złożymy się na ukraińskie emerytury!