Strona główna RZESZÓW Braun pyta o liczbę schronów w regionie: jest jeden, mieści się w...

Braun pyta o liczbę schronów w regionie: jest jeden, mieści się w nim archiwum ZUS

0
Reklama

Poseł Grzegorz Braun w ostatnich dniach wystąpił z pytaniami do Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart dotyczącymi zabezpieczenia ludności naszego regionu na wypadek ataku wojennego. Szczególnym tematem zapytania jest stan i dostępność schronów przeciwbombowych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Okazuje się bowiem, że jedyny oficjalny schron dla mieszkańców Rzeszowa jest zajęty na potrzeby archiwum Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Już rok temu poseł Grzegorz Braun, jako kandydat w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa, zwracał uwagę na potrzebę zwiększania stanu bezpieczeństwa miasta i regionu, choćby poprzez stworzenie nowej dywizji wojsk operacyjnych na Podkarpaciu – V Dywizji Karpackiej.

Reklama

Profesor Andrzej Zapałowski zwrócił uwagę, że nie ma informacji, czy w obecnie budowanych nowych osiedlach deweloperzy przewidują zabezpieczenia dla mieszkańców w postaci schronów.
Wezwał również do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i przygotowywania się na wypadek nieszczęścia do obrony naszej ojczyzny.

W czasie konferencji politycy dziękowali za dotychczasową pracę i gotowość żołnierzom z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz z 3 Podkarpackiej Brygady WOT, szczególnie tym, którzy nie ulegli presji segregacji sanitarnej i nie odeszli ze służby. Tych, którzy pod naciskiem presji zdecydowali się odejść, prof. Zapałowski prosił o powrócenie do służby, gdyż naszą ojczyzna właśnie teraz najbardziej ich potrzebuje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!