Strona główna KROSNO Pijany 17-latek ukradł kluczyki i kierował samochodem bez uprawnień

Pijany 17-latek ukradł kluczyki i kierował samochodem bez uprawnień

0
Reklama

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 17-latka, który ukradł kluczki do audi swojego krewnego i urządził sobie nocną przejażdżkę ulicami miasta. Młody mężczyzna miał około 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie i był poszukiwany.

W sobotę przed godz. 23, na ul. Niepodległości w Krośnie, policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Za kierownicą pojazdu siedział 17-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zarówno 17-latek, jak też jego starszy o rok pasażer, znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości młodych mężczyzn wykazało po około 1,5 promila alkoholu u każdego z nich.

Reklama

17-latek początkowo starał się ukryć swoją tożsamość, posługując się danymi innej osoby, jednak policjanci szybko ustalili jego prawdziwe personalia. Okazało się, że młody mężczyzna jest osobą poszukiwaną, a kluczyki do audi, kilkadziesiąt minut wcześniej, ukradł swojemu krewnemu.

Interweniujący funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, a 17-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie doprowadzony do ośrodka wychowawczego. Młody mężczyzna odpowie m.in. za zabór pojazdu, kierowanie nim po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz wprowadzenie w błąd interweniujących policjantów, co do swojej tożsamości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!