Nadleśnictwo Cisna na swoim facebook’owym profilu udostępniło kilka nagrań przedstawiające niedźwiedzie, które zakradały się w okolice zabudowane w poszukiwaniu pożywienia.

Na pierwszym z nagrań widać jak niedźwiedź przechodzi przez ogrodzenie z siatki. Odwiedził kilkanaście zabudowań we wsiach Przysłup i Czarne w pow. leskim.

Przez siatkę na rybkę…

Widzieliscie kiedyś jak niedźwiedź przechodzi przez ogrodzenie? Z wielką gracją….No cóż, widać że ten niedźwiadek dość mocno się już zadomowił na Przysłupiu i w Krzywym. Dziś od rana gorąca linia od mieszkańców, bo odwiedził kilkanaście zabudowań. Sprawa nie wygląda różowo…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe Czwartek, 14 marca 2019

Na kolejnym z udostępnionych filmów widać jak Leśniczy z Krzywego odgania niedźwiedzia z tarasu swego domu.Nocny gość w leśniczówce.

No to się leśniczy z Krzywego zdziwił. Wg. jego relacji piżama nie zmieniła koloru, ale kto tam wie jak było naprawdę. A jak Wy byście zareagowali?

Opublikowany przez Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe Czwartek, 14 marca 2019

Na kolejnym nagraniu widać jak niedźwiedź kręcił się wokół przystanku autobusowego. Zdemolował przy tym kosz na śmieci.

W oczekiwaniu na PKS

Kolejny film z dzisiejszego poranka. Niedźwiedź nie mogąc sie doczekać na autobus zdemolował kosz na śmieci. To bardzo zły sygnał, który świadczy o tym że wśród odpadków szuka pożywienia. Synantropizacja (trudne słowo) jest bardzo szkodliwym zjawiskiem. Przestrzegamy przed próbami dokarmiania, które tylko mu zaszkodzą !!!

Opublikowany przez Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe Czwartek, 14 marca 2019

Wczoraj w Przysłupiu miał dziś leśniczy leśnictwa Strzebowiska.

Dzisiejsze spotkanie

Takie spotkanie w Przysłupiu miał dziś leśniczy leśnictwa Strzebowiska. Mamy nadzieję, że nie będzie powtórki sprzed roku, kiedy niedźwiedzie tak polubiły karmę dla kur, że aż trzeba było je odłowić i przesiedlić. Oby to nie był ten sam miś.

Opublikowany przez Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe Wtorek, 12 marca 2019

Pracownicy leśnictwa przestrzegają przed dokarmianiem niedźwiedzi.