Strona główna WIADOMOŚCI Atak zimy w regionie. Wciąż ponad 1000 odbiorców bez prądu

Atak zimy w regionie. Wciąż ponad 1000 odbiorców bez prądu

0
Reklama

Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali około 160 razy do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu w regionie. Zadania strażaków polegały głównie na usuwaniu przez zalegający snieg powalonych drzew i konarów. Strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy. Kilkukrotnie użyczali agregatów prądotwórczych – w przypadkach gdzie zabrakło prądu, a potrzebne było wsparcie dla aparatury medycznej podtrzymującej funkcje życiowe leczonych w domach chorych.


Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach mieleckim, rzeszowskim i tarnobrzeskim. Na szczęście nikt nie został ranny

Reklama

W powiecie jarosławskim pomagaliśmy zabezpieczyć fragment dachu domu jednorodzinnego, który, zawalił się najprawdopodobniej pod naporem śniegu- poinformował bryg. Marcin Betleja rzecznik KW PSP w Rzeszowie.

Najczęściej wyjeżdżali do tego typu zdarzeń w powiatach: mieleckim, rzeszowskim, tarnobrzeskim, przemyskim, niżańskim, łańcuckim i leżajskim.  Od północy interweniowali cztery razy- podał dyżurny KW PSP w Rzeszowie.

Bez prądu nadal jest ok. 1150 mieszkańców w regionie w okolicach Krosna, Stalowej Woli, Leżajska i Dynowa. Nie pracuje 47 stacji transformatorowych i 8 linii średniego napięcia.

W Majdanie Sieniawskim strażacy nad ranem usuwali powalone drzewo, które zablokowało drogę.

Reklama
Poprzedni artykułOdpowiedzą za posiadanie marihuany
Następny artykuł25-latka zatruła się tlenkiem węgla. Cztery osoby ewakuowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!