Strona główna ROPCZYCE 25-latka zatruła się tlenkiem węgla. Cztery osoby ewakuowane

25-latka zatruła się tlenkiem węgla. Cztery osoby ewakuowane

0
Reklama

Ropczyccy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zatrucia tlenkiem węgla 25-letniej mieszkanki Ropczyc. Do zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 13. Kobieta z objawami zatrucia trafiła do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było ulatnianie się czadu z piecyka.

Sezon grzewczy to czas, w którym zwiększa się liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem. Przyczyn tragedii może być wiele, jednak zazwyczaj są nimi niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych oraz wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Podobnie było w przypadku 25-letniej mieszkanki Ropczyc, która wczoraj prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla.

Reklama

Do zdarzenia doszło po godz. 13 w jednym z mieszkań przy ul. Robotniczej w Ropczycach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, kobieta, kąpiąc się straciła przytomność. Na szczęście w mieszkaniu znajdowała się matka, która zauważyła tę niebezpieczną sytuację i o zdarzeniu powiadomiła służby.

Obecni na miejscu strażacy stwierdzili w mieszkaniu, jak również lokalach znajdujących się powyżej podniesione stężenie tlenku węgla. 25-latka została przewieziona do szpitala, natomiast czworo innych mieszkańców bloku zostało ewakuowanych.

Pamiętajmy! Tlenek węgla nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. Aby uniknąć tragedii, zlecajmy fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Pamiętajmy także, aby instalować czujniki, które zaalarmują nas, gdy wykryją tlenek węgla.

Reklama
Poprzedni artykułAtak zimy w regionie. Wciąż ponad 1000 odbiorców bez prądu
Następny artykułMieleckie Black Hawki trafią do polskiej policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!