Strona główna STALOWA WOLA Odpowiedzą za posiadanie marihuany

Odpowiedzą za posiadanie marihuany

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała do sądu akty oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom. Są oni podejrzani o przestępstwa narkotykowe. Wspólna praca rzeszowskich i stalowowolskich policjantów oraz prokuratury zaowocowała udaremnieniem wprowadzenia do obrotu co najmniej 17 kg narkotyków.

Początkiem września funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wspólnie z stalowowolskimi policjantami, zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego, który w kompleksie leśnym na terenie powiatu stalowowolskiego, prowadził nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło w momencie, gdy doglądał plantacji. Policjanci zabezpieczyli 28 krzewów w różnej fazie wzrostu. W toku dalszych czynności ustalono miejsce, gdzie wytwarzany był susz. Zabezpieczono ponad 14 kg suszu roślinnego, który umieszczony był na licznych tacach, w koszach, w kartonach i plastikowych beczkach. Wobec mężczyzny sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Reklama

Do ujawnienia podobnego przestępstwa doszło w połowie września. Wówczas, dzięki zebranym informacjom, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ustalili personalia 44-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który również miał prowadzić nielegalną uprawę konopi. Wspólnie ze stalowowolskimi funkcjonariuszami zatrzymali podejrzewanego. Posiadał on przy sobie kwiatostan świeżo ściętych roślin konopi indyjskich. W toku dalszych czynności zabezpieczono ponad 3 kg suszu roślinnego. Decyzją sądu, 44-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W listopadzie Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała przeciwko obu mężczyznom akty oskarżenia do sądu. Za popełnione przestępstwa grożą im kary pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.

Reklama
Poprzedni artykułPijany zorganizował kulig. Przypiął sanki do swojego samochodu
Następny artykułAtak zimy w regionie. Wciąż ponad 1000 odbiorców bez prądu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!