Strona główna BIESZCZADY Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

0
Reklama

Spotkanie podkarpackich policjantów z dziećmi odbyło się na stoku narciarskim Laworta w okolicy Ustrzyk Dolnych W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz przeciwdziałanie niebezpiecznym zdarzeniom, do jakich może dojść podczas korzystania na tego typu kompleksach wypoczynkowych.

W niedzielę policjanci spotkali się z dziećmi na stoku „Laworta”. W związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Reklama

W ramach akcji funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m.in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania, konkursy oraz prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

Do działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” włączyło się szereg instytucji, w tym fundacja PZU, która przekazała materiały promocyjne akcji. Policja udostępniła specjalną stronę internetową poświęconą kampanii. Tam również można znaleźć informacje o konkursie plastycznym „Śnieżny dekalog”.

Reklama
Poprzedni artykułNowe przystanki kolejowe w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie
Następny artykułPowstanie nowoczesny most w trakcie DW 865 w Jarosławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj