Strona główna WIADOMOŚCI 80-lecie COP-u: W Mielcu piknik na lotnisku i zlot AN-2

80-lecie COP-u: W Mielcu piknik na lotnisku i zlot AN-2

0
Reklama

W ramach obchodów 80-tej rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Mielcu odbędą się dwa wydarzenia: „XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2” i piknik na mieleckim lotnisku. 

Europejskie Spotkanie AN-2 to zamknięta impreza dla fanów tego jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie. Spotkanie to odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia i zlokalizowane będzie po północnej części lotniska przy wieży. Atrakcją zlotu będzie prezentacja po raz pierwszy w Polsce samolotu AN-2 100 z silnikiem turbinowym. Odbędą się również panele dyskusyjne. 

Dla mieszkańców Mielca przygotowany zostanie piknik rodzinny, który odbędzie się w sobotę 12 sierpnia na mieleckim lotnisku. Początek o godzinie 12.

Ok. godziny 14.00 samoloty AN-2 wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania. Piknik uatrakcyjnią m.in. warsztaty balonowe, pokazy wielkich kolorowych baniek mydlanych, gra plenerowa „Mega Twister”, Symulator lotu Play-Max, pokazy dronów, warsztaty pilotażu dronem, aerotrim (żyroskop), budowa i zawody w puszczaniu latawców, papierowych samolotów dmuchańce, mała gastronomia oraz gry i zabawy prowadzone przez doświadczonych animatorów. Podczas pikniku będzie możliwość  wykupienia lotu zapoznawczego nad Mielcem. Mielecki MKS przygotował specjalną linię autobusową umożliwiającą mieszkańcom bezpłatny dojazd na lotnisko.
Wstęp bezpłatny.

za: hej.mielec.pl

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułOdnaleziono schron z II wojny światowej
Następny artykuł11 podkarpackich miast zagrożonych marginalizacją