Strona główna POLSKA I ŚWIAT 8 dzieci nie żyje. IKEA wycofuje popularny mebel ze sprzedaży

8 dzieci nie żyje. IKEA wycofuje popularny mebel ze sprzedaży

0
Reklama

Komoda MALM okazuje się wadliwym produktem sieci IKEA. Producent prosi o natychmiastowy zwrot mebla, ale tylko w USA i Kanadzie. 


Szwedzki gigant meblowy, jakim jest sieciówka IKEA wprowadził na rynek wadliwy produkt. Komoda z szufladami MALM kilkanaście razy przewróciła się. W Ameryce Północnej przewrócenie się mebla spowodowało śmierć ośmiorga dzieci. Producent prosi o zwrot wyrobu. 
IKEA odnotowała ogółem 186 przypadków samoistnego wywrócenia się komód. Producent prosi, by jeśli nie zwróci go się do sklepu, warto zakotwiczyć go na ścianie. 
Polskie sieci sklepów nie wprowadziły nakazu zwrotu zakupu. Przedstawiciele IKEA mówią, że w Polsce istnieją inne standardy bezpieczeństwa, niż w Ameryce Północnej, dlatego nie ma obaw o wadliwość mebla. W sklepach jednak zaznaczono, by przymocować komodę do ściany. Dla bezpieczeństwa. 
IKEA przypomina:

Kwestie zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania produktów i wypadki związane z przewróceniem się mebli w domu są poważnym wyzwaniem dla całej branży wyposażenia wnętrz. Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo jest odpowiednie przymocowanie mebli do ściany. Z tego względu od wielu lat podejmujemy działania mające na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat ryzyka przewrócenia się mebli i konieczności przymocowania ich do ścian. Informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie internetowej i miejscach sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że możemy podnieść świadomość w tej dziedzinie i stworzyć kulturę, w której przymocowywanie mebli do ściany jest tak naturalne, jak zapinanie pasa bezpieczeństwa.
W Polsce, jak i na całym świecie, IKEA już od kilku dekad wprowadza zabezpieczenia mebli – elementy służące do przymocowania komody do ściany. Przymocowanie do ściany jest integralną częścią instrukcji montażu, a zestawy mocowań zabezpieczających znajdują się w paczce każdego mebla IKEA, którego wysokość wynosi 75 cm i więcej (w przypadku mebli dziecięcych jest to 60 cm i więcej). Jeśli nie jest możliwe przymocowanie mebla do ściany, konsumenci powinni wybrać inne rozwiązanie do przechowywania.

źr.: Polsat, IKEA 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Prominentny polityk PSL wciąż bez zarzutów
Następny artykułLeszczawa Dolna, Bircza: Będziemy mieć następny park narodowy?