Strona główna ŁAŃCUT 10-letni Jakub z Łańcuta walczy z ciężką chorobą

10-letni Jakub z Łańcuta walczy z ciężką chorobą

0
Reklama

Przed dekadą, Jakub Kuźniar zawitał na ten świat, ale od tego pierwszego momentu rozpoczęła się nieprzebyte trudności. Narodził się jako wcześniak, w ciemnościach zamartwicy, choć lekarze nie wykryli wcześniej żadnych nieprawidłowości w czasie ciąży, szybko dowiedzieliśmy się, że przed naszym małym wojownikiem stoją niezwykłe wyzwania- podają na stronie zrzutki rodzice 10-latka.

Pierwsze dwa lata to były niekończące się dni spędzone w szpitalach, nieustanne infekcje, zapalenia płuc, ataki epilepsji i operacje. Każdy dzień był jak niekończąca się walka o życie, a każdy oddech był cenną nadzieją.

Reklama

Jakub przeszedł już 5 operacji – w tym operacje: na rozszczep podniebienia, przepuklinę, wadę serca oraz sprowadzenie obu jąder.

Przez prawie dwa lata chłopiec musiał być karmiony sondą z powodu refluksu i nawracających napadów padaczkowych, z którymi zmaga się do dziś. Ataki te wyniszczają jego ciało i niszczą wszelkie postępy rozwojowe, które z trudem osiągnęliśmy. To były dni pełne rozpaczy, ale również dni, które pozwoliły mi zrozumieć, że jestem matką i muszę być opoką dla mojego syna. Niestety, dotychczasowe leczenie nie przynosi poprawy i nie zmniejsza częstotliwości napadów. Jakub ma także rozwijającą się skoliozę, co wymaga noszenia gorsetu i ciągłej wieloprofilowej rehabilitacji. To pomaga opóźnić nieuchronną operację kręgosłupa i bioder. Każdy dzień to nowa bitwa, ale nie poddamy się- dodaje mama.

Wraz z upływem czasu rosną potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją Jakuba. Potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, takiego jak wózek, pionizator, gorsety i ortezy. To są narzędzia, które pomagają mu pokonywać bariery, które stoją na jego drodze.

Dodatkowo Kuba potrzebuje stałych wizyt u specjalistów, przyjmowania leków i codziennych terapii. To jest codzienna walka, która przybliża nas do naszego celu – do ujrzenia Jakuba szczęśliwego i zdrowego. Życie wystawia Jakuba na ogromne próby, ale on dzielnie pokonuje przeszkody każdego dnia!

Badania genetyczne WES wykazały bardzo rzadką wadę, o której lekarze niewiele wiedzą. Dlatego błądzimy we mgle, szukając pomocy dla naszego synka. Bardzo Was prosimy o wsparcie Jakuba. Każda darowizna pozwala nam zapewnić mu niezbędne leczenie i rehabilitację oraz stawić czoła okrutnemu losowi, który tak boleśnie doświadcza nasze dziecko. Dziękujemy z całego serca. Nasza miłość i determinacja są nieskończone, a Wasze wsparcie daje nam siłę do dalszej walki- pisze zrozpaczona mama z prośbą o pomoc.

Obecnie zebrano 248,00 zł z 10 391,00 zł.

Reklama
Poprzedni artykułDomelo Sokół Łańcut wygrywa domowe spotkanie [foto]
Następny artykuł60 lat temu sprowadzono pierwsze żubry w Bieszczady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!