Strona główna WIADOMOŚCI Zostaną doświetlone kolejne przejścia dla pieszych w województwie 

Zostaną doświetlone kolejne przejścia dla pieszych w województwie 

0
Reklama

Ogłosiliśmy przetarg na doświetlenie piętnastu przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 28, 77 i 84. Na oferty czekamy do 28 czerwca br. To kolejne inwestycje z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID), które w znaczący sposób wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych- przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez doświetlenie piętnastu przejść dla pieszych, które zlokalizowane są na DK28 w m. Sanok, Sławęcin, Krasiczyn, na DK77 w m. Żurawica oraz na DK84 w m. Olszanica, Ustjanowa Górna i Ustrzyki Dolne. Zadania będą realizowane w systemie Projektuj i buduj. Oznacza to, że wykonawca w pierwszej kolejności opracuje dokumentację projektową, a następnie rozpocznie roboty budowlane w terenie.  

Reklama

Realizacja PBID na Podkarpaciu

Do tej pory, w ramach PBID w województwie podkarpackim doświetlono już 45 przejść dla pieszych. Aktualnie w realizacji są doświetlenia kolejnych 192 przejść na DK9, DK28, DK77 i DK94. Zakończenie prac zaplanowano do końca tego roku. W tym roku planowane są także rozstrzygnąć przetargi na doświetlenie 366 przejść, które zlokalizowane są na DK19, DK28, DK73, DK77 i DK84. Wszystkie inwestycje związane z doświetleniem przejść dla pieszych na drogach krajowych w woj. podkarpackim zostaną zrealizowane do końca 2024 r.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podejmowane w ramach Programu działania są ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej – a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. Program określa cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Program jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Poprzedni artykuł30-lecie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich [foto]
Następny artykułJednego Serca Jednego Ducha ponownie w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!