Strona główna SPORT Znamy skład na niedzielne skoki w Lahti. Dziś występ drużynowy polskiej ekipy

Znamy skład na niedzielne skoki w Lahti. Dziś występ drużynowy polskiej ekipy

0
Reklama

Trener polskiej drużyny skoczków, Stefan Horngacher podał skład na niedzielne skoki indywidualne w Lahti. Polacy będą skakać tak jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.


Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Taki skład na niedzielne skoki narciarskie w Lahti podał trener polskiej drużyny, Stefan Horngacher.
Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti jest jednym z końcowych turniejów tegorocznego sezonu narciarskiego. W kwalifikacjach do weekendowych skoków pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch, który skoczył najdalej osiągając 134,5 m. Kubacki był drugi, Kot – dziewiąty, a Hula – 35. Do zawodów awansowali także Jakub Wolny – z 19. pozycji i Piotr Żyła – z 27.
W sobotę fani skoków drużynowych będą kibicować polskiej drużynie w składzie z Igrzysk Olimpijskich z Pjongczangu.
Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti będzie Pekka Tervahartiala oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem będzie, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym będzie Geir Løng, a jego asystentem – Horst Nilgen. Kontrolą sprzętu zajmować się będą Sepp Gratzer oraz Agnieszka Baczkowska. Skoki zaczynają się o 17:30 czasu polskiego.
 

Reklama
Poprzedni artykułKorczowa: KAS udaremniła przemyt historycznych przedmiotów wojskowych
Następny artykułPodkarpacie jednym z najbiedniejszych regionów w UE