Strona główna WIADOMOŚCI Zmarł 28-latek spod Przemyśla. Porwała go lawina w Tatrach

Zmarł 28-latek spod Przemyśla. Porwała go lawina w Tatrach

0
Reklama

Tragiczny finał akcji ratunkowej w Tatrach, gdzie kilka dni temu zeszła lawina.

O wydarzeniach podał TOPR:

Reklama

Tragiczny finał lawiny pod Kondracką Przełęczą.

W niedzielę o 12:30 do centrali TOPR dotarło zgłoszenie o dużej lawinie w rejonie Kondrackiej Przełęczy. Z pierwszych informacji wynikało, że lawina porwała trzy osoby. Jak się później okazało, lawina porwała łącznie siedem osób!!!

Dwie z nich zostały zasypane, z czego jedna osoba (częściowo zasypana kobieta) została odkopana bez urazów jeszcze zanim ratownicy dotarli na lawinisko.

Druga z zasypanych osób została znaleziona przez psa lawinowego po ok. dwóch godzinach od zejścia lawiny. Turysta pomimo zaawansowanych zabiegów medycznych niestety zmarł w szpitalu w Krakowie.

Zmarły 28-latek pochodził z gm. Fredropol k. Przemyśla. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Krakowie, gdzie podłączono go do ECMO – specjalnego urządzenia, które pozwala na ogrzanie osób w hipotermii głębokiej. Niestety, jego życia nie udało się uratować – zmarł w poniedziałek rano.

TOPR apeluje:

1. Turyści, którzy tego dnia podchodzili w rejonie Przełęczy Kondrackiej zlekceważyli elementarne zasady związane z planowaniem i wyborem trasy podejścia! Nawet pomimo zwracania uwagi niektórym z nich, przez ratownika który akurat przebywał w rejonie schroniska na Polanie Kondratowej!

2. Jesteśmy absolutnie oburzeni faktem, że przypadkowi świadkowie zdarzenia przeszkadzali ratownikom w poszukiwaniach nagrywając telefonami oraz stwarzali realne zagrożenie zejścia lawiny wtórnej na pracujących ratowników schodząc z Przełęczy Kondrackiej w momencie prowadzenia działań ratunkowych.

3. Niektóre z tych osób podzieliły się nagraniami w mediach społecznościowych, stwarzając u potencjalnych odbiorców złudne wrażenie doświadczenia górskiego! Prosimy nie naśladować tych zachowań

Reklama
Poprzedni artykułPrzekroczył dozwoloną prędkość. Był poszukiwany i miał przy sobie mefedron
Następny artykułKolejne zmiany kadrowe w Sokole Łańcut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!