Strona główna WIADOMOŚCI Zima wróciła na Podkarpacie. Czy zostanie z nami na długo?

Zima wróciła na Podkarpacie. Czy zostanie z nami na długo?

0
Reklama

Wczoraj przez region przeszły burze śnieżne.

W związku z aurą na Podkarpaciu strażacy interweniowali 17 razy. Strażacy usuwali głównie powalone drzewa i połamane konary na drogach, chodnikach i jezdniach. W kilku przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Bez osób poszkodowanych. Najwięcej interwencji w powiatach: dębickim i mieleckim.– przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik KW PSP w Rzeszowie.

Reklama

Poranek na drogach w regionie nie należał do najprzyjemniejszych. W nocy temperatura spadła kilka kresek niżej zera, a na jezdniach pojawił się lód.

W tej chwili niemal wszystkie drogi są przejezdne. Trudne warunki panują na drogach w powiecie lubaczowskim. Tam możemy spotkać lód na jezdniach.

W południowych częściach regionu na drogach możemy napotkać na błoto pośniegowe i śnieg.

Synoptycy są zdania, że zima, która wczoraj zawitała ponownie do naszego regionu, pozostanie z nami na jakiś czas. W najbliższych dniach spodziewane są opady śniegu, temperatura w dzień spadnie do kilku kresek poniżej zera.

Silny mróz spodziewany jest w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek. Wówczas termometry wskazać mogą od 10 do 15 kresek niżej zera.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!