Strona główna TARNOBRZEG Gruzin okradł dom, wyniósł rzeczy warte 10 tys. zł. Trafił już do...

Gruzin okradł dom, wyniósł rzeczy warte 10 tys. zł. Trafił już do aresztu

0
Reklama

Na trzy miesiące trafił do aresztu obywatel Gruzji, który miał okraść dom jednorodzinny w Gorzycach. Mężczyzna wyniósł rzeczy warte 10 tysięcy złotych.

W ubiegłą niedzielę około godz. 22.30, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gorzyce. Policjanci natychmiast udali się na miejsce przestępstwa. Ustalili, że sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela posesji, wybił szybę w drzwiach tarasowych i dostał się do środka mieszkania, z którego zabrał m.in: sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny, odzież roboczą, alkohol, przybory toaletowe, w tym wody toaletowe oraz żywność. Złodziej zdążył przenieść łup do samochodu, który zaparkował nieopodal miejsca włamania. Nie zdążył jednak odjechać z miejsca przestępstwa, ponieważ został nakryty przez właściciela domu. Sprawca pozostawił łup i uciekł w nieznanym kierunku.

Reklama

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Do poszukiwań użyto psa tropiącego. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze znaleźli siedzącego w zagajniku sprawcę włamania. Okazał się nim 28-letni obywatel Gruzji, który kilka dni temu przyleciał do Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw. Wyniesione przez niego przedmioty, o łącznej wartości ponad 10 tys. zł, wrócą do prawowitego właściciela.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!