Strona główna TARNOBRZEG Gruzin okradł dom, wyniósł rzeczy warte 10 tys. zł. Trafił już do...

Gruzin okradł dom, wyniósł rzeczy warte 10 tys. zł. Trafił już do aresztu

0
Reklama

Na trzy miesiące trafił do aresztu obywatel Gruzji, który miał okraść dom jednorodzinny w Gorzycach. Mężczyzna wyniósł rzeczy warte 10 tysięcy złotych.

W ubiegłą niedzielę około godz. 22.30, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gorzyce. Policjanci natychmiast udali się na miejsce przestępstwa. Ustalili, że sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela posesji, wybił szybę w drzwiach tarasowych i dostał się do środka mieszkania, z którego zabrał m.in: sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny, odzież roboczą, alkohol, przybory toaletowe, w tym wody toaletowe oraz żywność. Złodziej zdążył przenieść łup do samochodu, który zaparkował nieopodal miejsca włamania. Nie zdążył jednak odjechać z miejsca przestępstwa, ponieważ został nakryty przez właściciela domu. Sprawca pozostawił łup i uciekł w nieznanym kierunku.

Reklama

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Do poszukiwań użyto psa tropiącego. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze znaleźli siedzącego w zagajniku sprawcę włamania. Okazał się nim 28-letni obywatel Gruzji, który kilka dni temu przyleciał do Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw. Wyniesione przez niego przedmioty, o łącznej wartości ponad 10 tys. zł, wrócą do prawowitego właściciela.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Reklama
Poprzedni artykułZima wróciła na Podkarpacie. Czy zostanie z nami na długo?
Następny artykułTrzy nowe radiowozy dla jarosławskich policjantów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj