Strona główna WIADOMOŚCI Zima na początku wiosny. Przymrozki w całym regionie, śnieg na południu

Zima na początku wiosny. Przymrozki w całym regionie, śnieg na południu

0
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące przymrozków na terenie województwa podkarpackiego. W południowych częściach regionu IMGW prognozuje mocne opady śniegu.


Ostrzeżenie pierwszego stopnia odnośnie przymrozków zostało wydane dla całej Polski.

Komunikat IMGW dla większości regionu:

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -6°C, a przy gruncie do -10°C, w czwartek do -1°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w niedzielę i poniedziałek około 2°C, we wtorek około 4°C, w środę około 7°C

Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków oceniane jest na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od niedzieli i ważne jest do czwartku do godz. 9.00.
W powiatach południowych (jasielskim, krośnieńśkim, sanockim, leskim i bieszczadzkim) IMGW przewiduje dłuższe wystąpienie przymrozków, ponadto wystąpią opady śniegu.

Reklama

Komunikat IMGW dla tych powiatów:

 Prognozuje się lokalnie spadek temperatury minimalnej: od niedzieli do środy do -9°C, a przy gruncie do -15°C, w czwartek i piątek do -3°C, a przy gruncie do -7°C. Temperatura maksymalna od niedzieli do wtorku około 1°C, w środę około 3°C, w czwartek około 7°C.

Wczoraj w wielu miejscach w regionie sypał śnieg. Na południu województwa zrobiło się biało.
Poniżej zdjęcia od czytelnika z Babic k. Przemyśla:

Reklama