Strona główna WIADOMOŚCI Oszukiwał na Allegro i OLX, policja musiała wyważyć drzwi

Oszukiwał na Allegro i OLX, policja musiała wyważyć drzwi

0
Reklama

Internet to nieocenione źródło korzyści, ale także skupisko różnego rodzaju zagrożeń. Oszuści internetowi wykazują się coraz większą kreatywnością i perfekcją działania, co sprawia, że wielu użytkowników sieci padło już ich ofiarą.
Kreatywnością taką wykazał się 18 letni mieszkaniec Rzeszowa, który jest podejrzany o wyłudzenia oraz oszustwa internetowe. Wraz z osadzonym już wspólnikiem wystawiali oni na aukcjach internetowych wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Po wylicytowaniu przedmiotu klient wpłacając pieniądze nigdy nie otrzymywał zamówionego towaru.
Podejrzany został przechwycony przez rzeszowskich funkcjonariuszy, którzy musieli użyć siły i wyważyć drzwi po tym jak Marcel. Sz. zabarykadował się w pomieszczeniu. Policjanci przed mieszkaniem Marcela znaleźli dwa telefony oraz cztery karty SIM, które zostały najprawdopodobniej wyrzucone przez okno w celu zatarcia śladów.
Marcel oraz jego 18-letni wspólnik Wojciech M., który przebywa aktualnie w areszcie są podejrzani o oszustwa na portalach między innymi na OLX oraz Allegro. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.
 
 

Reklama