Strona główna Bez kategorii Zderzenie samochodu ciężarowego z pociągiem osobowym w Leżajsku

Zderzenie samochodu ciężarowego z pociągiem osobowym w Leżajsku

0
Reklama

24 października miała miejsce kolizja z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowo-drogowym, na szlaku Leżajsk – Nowa Sarzyna. Kierowca pojazdu drogowego – wjeżdżając na skrzyżowanie, nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się, czy nie nadjeżdża pociąg.

W konsekwencji zignorowania zasad bezpieczeństwa przez kierującego, doszło do uderzenia lokomotywy składu IC rel. Rzeszów Główny – Bydgoszcz Główna w naczepę samochodu. Nikomu nic się nie stało. Uszkodzona została naczepa pojazdu. Kierowca samochodu ukarany został mandatem przez policję.- poinformowało biuro prasowe spółki PKP PLK.

Reklama


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nieustanie apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Przyczyną wypadków na skrzyżowaniach torów z drogami w 98% jest brak ostrożności kierowców. Niepotrzebne tragedie powodują również  opóźnienia pociągów i koszty związane z angażowaniem służb ratunkowych i zespołów technicznych.

Skutkiem jednego wypadku spowodowanego lekceważeniem zasad bezpieczeństwa jest opóźnienie od kilku do kilkunastu pociągów na kilkadziesiąt, a czasem na kilkaset minut. Dlatego PLK, min. w ramach prowadzonej od 2005 r. kampanii społecznej ,,Bezpieczny przejazd”, prowadzą działania propagujące bezpieczeństwo i właściwe zachowanie przy przekraczaniu torów.

fot. FB/Informacje Drogowe Leżajsk i Okolice

Reklama
Poprzedni artykułTymczasowy areszt dla sprawcy wypadku. Kierowca miał 1,5 promila
Następny artykułSamolot zawrócił z Rumunii i lądował w Jasionce. Pasażer miał problemy z sercem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj