Strona główna LEŻAJSK Z ostatniej chwili! Zderzenie lokomotywy z pociągiem. Są poszkodowani

Z ostatniej chwili! Zderzenie lokomotywy z pociągiem. Są poszkodowani

0
Reklama

Dziś rano na stacji w Grodzisku Dolnym doszło do zderzenia lokomotywy z pociągiem Intercity. Na miejscu pracują służby.

Do zdarzenia doszło dziś ok. 5:30 na stacji kolejowej Grodzisko Dolne na Podkarpaciu. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn na jednym torze znalazła się lokomotywa oraz pociąg Intercity relacji Rzezów-Szczecin.

Obecnie wiemy o pięciu poszkodowanych osobach. Na miejscu pracują służby, ruch kolejowy na trasie do Stalowej Woli oraz Przeworska został wstrzymany. Dla pasażerów przygotowano komunikację zastępczą.

Reklama

AKTUALIZACJA

Do zdarzenia doszło w miejscowości Chałupki Dębniańskie, jedna osoba z pięciu poszkodowanych została przetransportowana do szpitala. Pozostałe pomoc otrzymały na miejscu.

Według wstępnych ustaleń, lokomotywa bez zezwolenia znalazła się na torze, na który miał wjechać pociąg osoby PKP Intercity. Lokomotywa pociągu IC „Górski” uderzyła w tył samej lokomotywy. Wśród poszkodowanych znalazło się dwóch maszynistów i troje pasażerów. Pociągiem łącznie podróżowały 23 osoby.

Prawdopodobnie zawiódł system sterowania ruchem. Z lokomotywy spalinowej wycieka olej, ruch kolejowy będzie wstrzymany jeszcze przez kilka godzin.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!