Strona główna JAROSŁAW Odciął poroże martwemu jeleniowi, złapanemu na wnyki

Odciął poroże martwemu jeleniowi, złapanemu na wnyki

0
Reklama

Policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali 53-latka, który odpowie za posiadanie wnyków oraz bezprawne wejście w posiadanie trofeum łowieckiego. Na teren posesji, na której pomieszkiwał, mundurowych doprowadziły ślady pozostawione przez sprawcę na śniegu. Policjanci zabezpieczyli druciane wnyki oraz poroże jelenia o wartości około 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie ustalili, że w kompleksie leśnym na terenie Korczowej, znajduje się padnięty jeleń złapany we wnyki. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie ujawnili leżącą tuszę jelenia – byka, w której były widoczne ubytki, w tym świeżo usunięte mechanicznie poroże.

Policjanci przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli wnyki. Na miejscu ujawnili na śniegu ślady obuwia, które odchodziły w kierunku zabudowań, jednej z miejscowości w gminie Radymno. Ślady doprowadziły policjantów na teren posesji. Obecny na miejscu właściciel oświadczył, że nie posiada urządzeń służących do kłusownictwa oraz poroży jelenia, dlatego policjanci przystąpili do przeszukania domu.

Reklama

W trakcie tej czynności, w mieszkaniu oraz w budynku gospodarczym mundurowi ujawnili poroże jelenia, druciane wnyki, ślady brunatnej cieczy oraz sierść zwierzęcą. Właściciel posesji oświadczył, że znalezione rzeczy należą do mężczyzny, który pomieszkuje u niego od jakiegoś czasu. W trakcie rozmowy pojawił się 53-letni lokator, od którego czuć było alkohol. Wypowiadał się nielogicznie, co do rzeczy ujawnionych w trakcie przeszukania, dlatego stróże prawa podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze wykonując dalsze czynności dodatkowo ustalili, że właściciel posesji jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2020 r. Zgodnie z dyspozycją sądu, 55-latek trafił już do zakładu karnego.

53-latek usłyszał zarzuty posiadania urządzeń w postaci wnyków służących do kłusownictwa oraz bezprawnego wejścia w posiadanie trofeum łowieckiego – poroża jelenia-byka. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 6 tysięcy złotych.

Za to przestępstwo zgodnie z prawem łowieckim przewidywana jest kara do roku pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!