Strona główna RZESZÓW Zbiorowe zatrucie Salmonellą w jednej z restauracji w Rzeszowie

Zbiorowe zatrucie Salmonellą w jednej z restauracji w Rzeszowie

0
Reklama

W jednej w rzeszowskich restauracji, „Rzeszuff” , doszło do masowego zatrucia Salmonellą. Sanepid zamknął lokal.

Kilka dni temu klienci baru, mieszczącego się przy Placu Wolności, zaczęli skarżyć się na dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Wszyscy, którzy zachorowali jedli jajka po benedyktyńsku. W potrawie tej jajka nie są poddawane całkowitej obróbce cieplnej.

Reklama

W mediach społecznościowych klienci zaczęli odszukiwać innych poszkodowanych. W czwartek chorych osób, które jadły potrawy w „Rzeszuff” było już 30. Mimo hejtu i komentarzy, że próbują zaszkodzić restauracji, doszło do ujawnienia, że chorzy nie oszukują.

U osób, które spożywały śniadanie w dn. 27-29 maja br. w tym barze, doszło kilka godzin po spożyciu potraw do biegunek, wymiotów, gorączki i dreszczy.

Osiem osób trafiło do szpitala. Jak podają lokalne media, dwie osoby to kobiety w zaawansowanej ciąży. Chorzy przebywają w szpitalach na oddziałach zakaźnych w Rzeszowie (MSWiA) Łańcucie, a jedna osoba w Krakowie.

Rzeszowski Sanepid przekazał, że na zatrucie zostało narażonych 18 osób, u 15 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób zostało hospitalizowanych, w tym 3 są z dodatnim wynikiem badania w kierunku Salmonella enteritidis. 

Właściciel restauracji milczy.

Poprzedni artykułNajechał rowerem elektrycznym na rowerzystkę
Następny artykułZderzenie dwóch pojazdów w Krośnie. Potrącony 10-latek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!