Strona główna ROPCZYCE Zatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia

0
Reklama

Zatrzymano podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 19 marca w Sędziszowie Małopolskim. W wyniku wypadku doszło do potrącenia mężczyzny. Potrącony 64-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, 50-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Małopolskiego, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

19 marca bieżącego roku, po godz. 21, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na poboczu ul. Potokowej w Sędziszowie Małopolskim, leży ciało mężczyzny. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, zostały wykonane czynności procesowe. Ślady wskazywały, że mężczyzna w godzinach popołudniowo-wieczornych, mógł zostać potrącony przez samochód.

Reklama

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy. W minioną sobotę, funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego, zabezpieczono również jego pojazd marki Opel. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Reklama
Poprzedni artykuł36-latka bez prawa jazdy chciała jechać na Śląsk kierując
Następny artykułPrzetransportowano niepełnosprawne dzieci z Ukrainy. Udział wzięło 26 karetek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj