Strona główna WIADOMOŚCI Przetransportowano niepełnosprawne dzieci z Ukrainy. Udział wzięło 26 karetek

Przetransportowano niepełnosprawne dzieci z Ukrainy. Udział wzięło 26 karetek

0
Fot. źr. UW Rzeszów
Reklama

26 karetek wzięło udział w transporcie niepełnosprawnych dzieci z Krzywego Rogu z obwodu dniepropietrowskiego na Ukrainie. Wieczornym pociągiem do Przemyśla trafiło ponad sto osób.

Docelowym miejscem podróży młodych mieszkańców Ukrainy są Niemcy. Zanim jednak tam trafią, pierwszą pomoc i wsparcie otrzymają w Stalowej Woli, gdzie od początku marca działa punkt recepcyjny dla dzieci.

Reklama

Transport pacjentów koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. To szeroko zakrojona operacja, gdyż uciekające przed wojną dzieci są w różnym stanie zdrowotnym. Dlatego w ramach zapewnienia bezpieczeństwa zaangażowano 26 ambulansów, głównie z Podkarpacia, choć wsparcie zaoferowali także ratownicy z Katowic oraz medycy z podmiotów prywatnych. Już na dworcu w Przemyślu odbył się wstępny triaż, wykluczający ewentualną konieczność udzielenia opieki medycznej na tym etapie.

Transportem pozostałych osób, które w podróży nie wymagały specjalistycznej asysty, zajęli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama
Poprzedni artykułZatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku. Grozi mu do 12 lat więzienia
Następny artykułKupili leki i zawieźli matce, która była sama z chorym dzieckiem i nie miała jak wyjść do apteki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj