Strona główna RZESZÓW Zatrzymano podejrzanego o atak z nożem na 12-latce

Zatrzymano podejrzanego o atak z nożem na 12-latce

0
Reklama

Policja potwierdziła medialne doniesienia, że we wtorek wieczorem doszło do zatrzymania młodego mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą ataku z nożem w ręku na 12-letniej dziewczynce w Rzeszowie.

Świadkowie zdarzenia podali, że młody mężczyzna został zatrzymany idąc chodnikiem. Dwaj policjanci nieumundurowani zatrzymali podejrzanego, skuli kajdankami. Na miejscu pojawił się radiowóz, mężczyzna został przewieziony na policję.

Reklama

Dziecko jest po operacji chirurgicznej. Przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej na oddziale intensywnej opieki medycznej i ma być z niej wybudzane – podał we wtorek Tomasz Warchoł, rzecznik KSW nr 2 w Rzeszowie.

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem. Idąca chodnikiem 12-letnia Ukrainka została zaatakowana przez nieznanego sprawcę. Dziecko z ranami ciętymi szyi i twarzy trafiło do szpitala. Policja natychmiast zaczęła poszukiwania sprawcy.

W toku dotychczasowych czynności ustalano, iż w dniu 13 listopada 2023 roku około godz. 17 tej, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, doszło do napadu na 12 letnią dziewczynkę. Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem.

Dziewczynka szła sama. Nie ustaliliśmy żadnych naocznych świadków tego zdarzenia – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – Pierwszej pomocy udzielił jej przypadkowy mężczyzna, który nadszedł w to miejsce już po zdarzeniu. Dziewczynka była na tyle świadoma, że sama wyciągnęła telefon i zadzwoniła do mamy prosząc o pomoc- przekazała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

Reklama
Poprzedni artykułRuszyły prace Sejmu X kadencji
Następny artykułNa oznakowanym przejściu potrącił policjantki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!