Strona główna PRZEMYŚL Zatrzymano kurierów, którzy czekali na imigrantów przy granicy

Zatrzymano kurierów, którzy czekali na imigrantów przy granicy

0
Reklama

Bieszczadzcy strażnicy graniczni po raz kolejny zatrzymali na terenie przygranicznym obcokrajowców, którzy czekali na imigrantów. Mieli oni przekroczyć granicę z Ukrainą.

Pogranicznicy zatrzymali troje cudzoziemców, którzy z rejonu granicy państwa zamierzali odebrać nielegalnych imigrantów. W tym samym czasie, po stronie ukraińskiej tamtejsze służby zatrzymały dwóch Turków, którzy planowali pieszo przekroczyć granicę do Polski.

Reklama

atrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył samochód podjeżdżający w rejon granicy. Już po kilku minutach mundurowi przystąpili do legitymowania. Nissanem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowało twoje Ukraińców, kobieta (31 l.) i dwóch 34-letnich mężczyzn. Ustalono, że cudzoziemcy legalnie przebywają w Polsce. Jak się  wkrótce okazało ich pobyt w rejonie granicy nie był przypadkowy. Niemalże w tym samym czasie, ukraińskie służby graniczne zatrzymały po swojej stronie dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni zamierzali pieszo przekroczyć granicę do Polski.

Zatrzymani obywatele Ukrainy przyznali się do zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy dla obywateli Turcji. Mieli przewieść ich na zachód Europy. Dobrowolnie poddali się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę oraz otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na najbliższe pięć lat.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!