Strona główna TARNOBRZEG Zatrzymano dwie pijane kobiety w autach i pięciu rowerzystów

Zatrzymano dwie pijane kobiety w autach i pięciu rowerzystów

0

Minionej doby, policjanci zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 7 nietrzeźwych kierowców – to dwie kobiety kierujące samochodami i rowerzyści. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej dla nietrzeźwych użytkowników dróg.

Wczoraj przed godz. 8, na ul. Moniuszki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego mężczyznę kierującego rowerem. Sposób jazdy rowerzysty sugerował, że może on być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 42-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości kierowca jednośladu, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany po godz. 10, w Wrzawach (gmina Gorzyce). Pełniący służbę w tym rejonie patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że 49-letni mężczyzna kieruje jednośladem, mając w organizmie 2,44 promila alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Tego dnia po godz. 12, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na ul. Ks. Łagockiego w Nowej Dębie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że 38-letnia kobieta kierująca oplem, nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył osobowego nissana. Badanie urządzeniem wykazało w organizmie 38-latki 1,24 promila alkoholu. Kobiecie, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Odpowiedzialności nie uniknie też kierujący jednośladem, którego zatrzymali policjanci przed godz. 14, na ul. Sandomierskiej w Gorzycach. Badanie urządzeniem wykazało u 60-letniego mężczyzny 2,32 promile alkoholu. Kierujący rowerem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Również wczoraj po godz. 16, policjanci zatrzymali do kontroli, na drodze w Baranowie Sandomierskim, rowerzystę. 59-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,44 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący rowerem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Kolejna nietrzeźwa kierująca pojazdem została ujawniona przez policjantów po godz. 17, na drodze w Skopaniu (gmina Baranów Sandomierski). Policjanci zatrzymali pojazd marki Renault do kontroli drogowej z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości. Okazało się, że 44-letnia kobieta wsiadła za kierownicę pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w jej organizmie. Kierująca renault straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Przed godz. 18, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Do zdarzenia doszło na ul. Moniuszki w Tarnobrzegu. Okazało się, że 51-letni mężczyzna jest pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,75 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Poprzedni artykułBolesna porażka mielczan. Stal przegrała z Widzewem 0:3
Następny artykułMłodzi pięściarze z Mielca uhonorowani w czasie meczu Stal-Widzew
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj