Strona główna MIELEC Młodzi pięściarze z Mielca uhonorowani w czasie meczu Stal-Widzew

Młodzi pięściarze z Mielca uhonorowani w czasie meczu Stal-Widzew

0

W ponad 82-letniej historii mieleckiej Stali boks miał wielkie tradycje i osiągnięcia. Tytuły mistrzów Polski w barwach Stali zdobywali Tadeusz Nowakowski i Adam Romaniszyn. A jedną z pierwszych większych i prestiżowych imprez o skali ogólnopolskiej, które odbyły się w Mielcu były mistrzostwa Polski w boksie w 1969 roku.

Od 12 lat tradycje pięściarskie w naszym mieście podtrzymuje klub Iryda Mielec. Młodzi pięściarze już odnoszą wielkie sukcesy i to nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej.

Patryk Dudek i Jerzy Armatys wywalczyli brązowe medale podczas mistrzostw Europy młodzików w boksie, które w sierpniu odbyły się w tureckim Er-zurum.

Patryk boksował w kategorii do 54 kg. W pokonanym polu zostawił mistrza Węgier, a w ćwierćfinale pokonał mistrza Armenii. W półfinale musiał uznać wyższość mistrza Anglii, który tylko z Patrykiem wygrał na punkty. Pozostałe walki kończył przed czasem, także tę o złoty medal.

Jurek walczył w wadze ciężkiej do 90 kg. W eliminacjach pokonał mistrza Gruzji, a w ćwierćfinale przed czasem odprawił mistrza Ukrainy. Walkę o finał przegrał z zawodnikiem gospodarzy, mistrzem Turcji, także późniejszym mistrzem Europy.

Sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie praca trenerów mieleckie Irydy Jarosława Niecia, Pawła Rżanego, Roberta Jera i Daniela Czuchro.

Młodzi mieleccy pięściarze szykują się do kolejnej dużej imprezy. Już za tydzień w Bytowie skrzyżują rękawice na mistrzostwach Polski w Bytowie.

Sukcesy polskich pięściarzy dają nadzieję, że na kolejne laury w przyszłości. Mistrzostwa Europy Młodzików rozgrywane są od 2003 roku. Od tego czasu polska reprezentacja zdobyła na nich łącznie 4 medale, a tylko podczas tegorocznych mistrzostw Polacy wywalczyli tyle samo, bo aż 4 krążki.

Okolicznościowe patery wręczył: Jacek Klimek – Prezes FKS Stal Mielec S.A. oraz Damian Gąsiewski – Dyrektor Komunikacji i Marketingu w FKS Stal Mielec S.A.