Strona główna WIADOMOŚCI Zatrzymano członków gangu okradającego pasażerów pociągów

Zatrzymano członków gangu okradającego pasażerów pociągów

0
Reklama

Policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, do sprawy w której łącznie występuje 24 podejrzanych. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Jest to kolejne uderzenie w gang, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach dalekobieżnych. Ofiarami padali cudzoziemcy, a celem sprawców były głównie pieniądze. Rozbicie gangu było efektem także współpracy z SOK.

Policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, do sprawy w której łącznie występuje 24 podejrzanych. Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Jest to kolejne uderzenie w gang, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach dalekobieżnych. Ofiarami padali cudzoziemcy, a celem sprawców były przede wszystkim pieniądze.

Reklama

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie w różnych rejonach Polski okradali pasażerów pociągów było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy policjantów z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, prokuratorów Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Operacyjno – Prewencyjnych i Bezpieczeństwa Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei i pracowników przewoźnika dalekobieżnego. W efekcie ich działań jeszcze w 2021 roku zatrzymano 7 osób i zabezpieczono narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw na cudzoziemcach, głównie obywatelach Ukrainy.

Największe uderzenie policjanci przeprowadzili w marcu minionego roku, kiedy to zatrzymali 13 podejrzanych i 1 doprowadzili z zakładu karnego. Wówczas działania miały miejsce na terenie województw: zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, jedną w Warszawie i dwie na terenie województwa śląskiego. Jedna osoba jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwie współpracowały z tym gangiem. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. kradzieży zuchwałej czy utrudniania postępowania.

Reklama
Poprzedni artykułGmina Leżajsk wykupi Browar?
Następny artykułPędził przez miasto 138 km/h. Stracił prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!