Strona główna PRZEMYŚL Zatrzymano auta oraz silnik pochodzące z przestępstwa

Zatrzymano auta oraz silnik pochodzące z przestępstwa

0
Reklama

W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odnotowali trzy zdarzenia związane z przestępczością samochodową. Zatrzymano przedmioty o szacunkowej wartości 100 tys. złotych.

W sobotę (27 listopada) na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu na Ukrainę volkswagena typu bus. Auto kierowane przez 45-letniego obywatela Ukrainy miało przerobione numery VIN. Fałszywa była też tabliczka znamionowa. Pojazd o wartości 25 tys. złotych został zatrzymany. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Kolejny pojazd, tym razem osobowe audi zatrzymali strażnicy graniczni z placówki w Ustrzykach Górnych. 28 listopada patrol SG wytypował do kontroli drogowej auto na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że pojazd o szacunkowej wartości 45 tys. złotych jest poszukiwany przez niemieckie służby w związku ze zgłoszoną kradzieżą.

Reklama

Z kolei minionej nocy (29/30 listopada) na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano silnik z luksusowego auta marki Range Rover. Ustalono, że pojazd był utracony niespełna pół roku temu na terytorium Wielkiej Brytanii. 26-letni obywatel Rumunii przewożący silnik, nie potrafił wskazać źródła pochodzenia podzespołu. Wartość części oszacowano na 30 tys. złotych.   

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali pojazdy oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej, szacunkowej wartości ok. 5,5 mln złotych.

Reklama
Poprzedni artykułUrząd Statystyczny opublikował analizę rynku pracy na Podkarpaciu w 2020r.
Następny artykułMieszkańcy zagrożonego bloku w Jaśle wrócą niebawem do mieszkań?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj