Strona główna TARNOBRZEG Zatrzymał sprawcę włamania i kradzieży

Zatrzymał sprawcę włamania i kradzieży

0
Reklama

Zdarzenie rozegrało się w ubiegłą niedzielę przed godz. 14, przy ul. Dominikańskiej w Tarnobrzegu. Policjant, idąc po zakupy, zauważył przy jednym z barów mężczyznę, którego funkcjonariusze podejrzewali o włamania do sklepu oraz kradzież elektronarzędzi z naczepy ciężarówki.

Policjant bez chwili wahania ruszył w kierunku mężczyzny. W tym czasie sprawca zaczął oddalać się w kierunku pobliskiego placu. Funkcjonariusz podbiegł do mężczyzny, okazał legitymację i go zatrzymał. 49-letni mieszkaniec Tarnobrzega był mocno zaskoczony interwencją policjanta. Mężczyzna był w przeszłości notowany za czyny karalne. Od kilkunastu dni ukrywał się przed policjantami.

Reklama

Funkcjonariusze prowadząc czynności procesowe ustalili, że 49-latek we wrześniu 2023 roku wybijając szybę włamał się do sklepu odzieżowego, z którego ukradł kurtki i bezrękawniki na kwotę 580 złotych. Kilka dni wcześniej mężczyzna dokonał kradzieży elektronarzędzi z naczepy pojazdu ciężarowego powodując straty w wysokości 2650 złotych.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty popełnionych przestępstw. Przyznał się do popełnionych czynów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym: kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Reklama
Poprzedni artykułTrzech kierowców straciło prawo jazdy
Następny artykułGroźny wypadek w Furmanach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!