Strona główna KOLBUSZOWA Zataczał się, gdy wsiadał do auta. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Zataczał się, gdy wsiadał do auta. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

0
Reklama

4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, któremu wczoraj wieczorem w Hucie Komorowskiej uniemożliwili jazdę przypadkowi świadkowie. Młodzi mężczyźni widząc wychodzącego ze sklepu, zataczającego się 41-latka, który wsiada do samochodu i wyjeżdża na drogę, zatrzymali volkswagena i wezwali policję. Dzięki ich zdecydowanej reakcji, pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Wczoraj po godz. 20, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Hucie Komorowskiej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Na miejscu zgłoszenia na mundurowych oczekiwali mieszkańcy gminy Majdan Królewski w wieku 24 i 21 lat wraz z ujętym przez nich kierowcą.

Z przekazanych przez nich informacji wynikało, że robiąc zakupy w jednym ze sklepów w Hucie Komorowskiej zwrócili uwagę na mężczyznę, który po zrobionych zakupach, zataczając się wyszedł z budynku, wsiadł do volkswagena i zaczął wyjeżdżać na drogę. Widząc to młodzi mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze wylegitymowali 41-letniego mieszkańca gminy Majdan Królewski.

Reklama

Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało 3,54 promila alkoholu w jego organizmie. Kolejne badania wykonane przez policjantów na urządzeniu stacjonarnym wskazały 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Dzięki zdecydowanej reakcji świadków, pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W okresie letnim niestety zwiększa się liczba osób siadających za kierownicą na „podwójnym gazie”.

Reklama
Poprzedni artykułPijany 22-latek wjechał w ogrodzenie posesji
Następny artykułZatrzymała auto na środku drogi. Pijany pasażer wsiadł za kierownicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj