Strona główna KOLBUSZOWA Zataczał się, gdy wsiadał do auta. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Zataczał się, gdy wsiadał do auta. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

0
Reklama

4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, któremu wczoraj wieczorem w Hucie Komorowskiej uniemożliwili jazdę przypadkowi świadkowie. Młodzi mężczyźni widząc wychodzącego ze sklepu, zataczającego się 41-latka, który wsiada do samochodu i wyjeżdża na drogę, zatrzymali volkswagena i wezwali policję. Dzięki ich zdecydowanej reakcji, pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Wczoraj po godz. 20, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Hucie Komorowskiej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Na miejscu zgłoszenia na mundurowych oczekiwali mieszkańcy gminy Majdan Królewski w wieku 24 i 21 lat wraz z ujętym przez nich kierowcą.

Z przekazanych przez nich informacji wynikało, że robiąc zakupy w jednym ze sklepów w Hucie Komorowskiej zwrócili uwagę na mężczyznę, który po zrobionych zakupach, zataczając się wyszedł z budynku, wsiadł do volkswagena i zaczął wyjeżdżać na drogę. Widząc to młodzi mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze wylegitymowali 41-letniego mieszkańca gminy Majdan Królewski.

Reklama

Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało 3,54 promila alkoholu w jego organizmie. Kolejne badania wykonane przez policjantów na urządzeniu stacjonarnym wskazały 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Dzięki zdecydowanej reakcji świadków, pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W okresie letnim niestety zwiększa się liczba osób siadających za kierownicą na „podwójnym gazie”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!