Strona główna JAROSŁAW Załamany lód. Ratownicy i policjanci w akcji

Załamany lód. Ratownicy i policjanci w akcji

0
Reklama

Umiejętności z zakresu ratownictwa na zamarzniętym akwenie ZEK, ćwiczyli policjanci z komisariatu w Radymnie wspólnie z jarosławskimi strażakami. Przypominamy, że lód na zbiornikach wodnych zawsze jest niebezpieczny. Warto zachować szczególną ostrożność w korzystaniu z zimowej aury.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, wzięli wczoraj udział we wspólnych ćwiczeniach na zamarzniętym zbiorniku ZEK w Radymnie. Mundurowi pozorowali różne zagrożenia związane z wchodzeniem na lód i współpracę służb w tym zakresie.

Reklama

Podczas szkolenia mundurowi doskonalili bezpieczne poruszanie się po lodzie o różnej grubości oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ratującemu, jak i poszkodowanemu. W czasie ćwiczeń przypomniano również o zasadach pierwszej pomocy przy tego typu zdarzeniach.

Pamiętajmy, że lód za zbiornikach wodnych zawsze jest niebezpieczny. Człowiek, pod którym załamał się lód najczęściej nie jest w stanie sam wyjść na powierzchnię. Kilka minut spędzonych w zimnej wodzie, prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, przytomności w konsekwencji – śmierci. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą.

Reklama
Poprzedni artykuł16-latka potrącona na przejściu. Droga zablokowana
Następny artykułKolejne potrącenie pieszej na przejściu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!